Oprichter verkocht aandelen
Eveneens opmerkelijk is de timing van de verkoop van aandelen door oprichter Hugo Cooijmans. Uit het tussenvonnis blijkt dat Leaseweb in februari 2017 ophield met het betalen van facturen, en Ctac aansprakelijk stelde voor de schade.
Cooijmans was jarenlang een extreem loyale grootaandeelhouder van Ctac, met een belang van bijna 23 procent. Maar in de maanden nadat Ctac in aanvaring was gekomen met klant Leaseweb, verkocht de oprichter het grootste deel van zijn aandelen. Het conflict met de klant was toen nog niet publiek bekend.
Miljoenenopbrengst
Ook het afgelopen jaar bleef Cooijmans aandelen verkopen, ondanks zijn belofte dat niet te doen. Uit het register van beurswaakhond AFM blijkt dat hij zijn belang afgelopen mei had teruggebracht tot slechts 2,4 procent. De verkopen leverden Cooijmans in totaal ruim 10 miljoen euro op.
Oprichter Ctac verkoopt opnieuw voor miljoenen aandelen
RTL Z
3-10-2017
Hugo Cooijmans, de oprichter en grootaandeelhouder van automatiseerder Ctac, heeft zijn belang in het beursgenoteerde bedrijf nog verder verkleind. In totaal verkocht hij de afgelopen vijf maanden voor ruim 6 miljoen euro aan aandelen. "Maar ik ben en blijf nauw betrokken bij Ctac."
Cooijmans richtte Ctac in 1992 op, en bracht de automatiseerder zes jaar later naar de beurs. Na zijn vertrek als bestuursvoorzitter in 2001 bleef hij wel voor het Bossche bedrijf werken als verkoopdirecteur. Ook bleef hij betrokken als grootaandeelhouder. Tot mei bezat hij 23 procent van de aandelen.
In mei meldde RTL Z dat Cooijmans zijn belang in twee stappen had teruggebracht, tot 13,4 procent. Die verkopen leverden hem 4,3 miljoen euro op. Ctac en Cooijmans wilden de verkopen destijds niet toelichten.
Belang verder teruggebracht
Uit een nieuwe melding bij de Autoriteit Financiële Markten (AFM) blijkt nu dat Cooijmans eind september zijn belang verder heeft teruggebracht, tot 8,8 procent. Hij verkocht ruim 560.000 aandelen, met een beurswaarde van bijna 2 miljoen euro.
Cooijmans wil niet toelichten waarom hij de aandelen heeft verkocht. "Daarop zeg ik: geen commentaar. Maar ik ben en blijf nauw betrokken bij Ctac. Vijf dagen per week, als het niet meer is. Ik doe er nog steeds hele mooie dingen."
De Bossche ondernemer hint erop dat hij niet van plan is om ook zijn resterende belang, met een huidige beurswaarde van bijna 4 miljoen euro, te verkopen. "Ik bezit nog steeds bijna tien procent, en ik heb op dit moment geen plannen dat te verkopen. Dat zal ook morgen niet zo zijn."