Albert70 schreef op 29 oktober 2012 19:50:
[...]
Het is qua omzet de ondergrens maar als die Italiaan zo laag gaat zitten, dan mag ik dat toch zeker ook. De winst is momenteel belangrijker dan de omzet.
Groei komt pas terug in de komende jaren. Q4 zal de eerste Apple resultaten laten zien.
Overigens is een gratis Free App voor Android naast de betaalde Premium App de beste beslissing die TomTom in haar bestaansgeschiedenis kan nemen.
Het levert bij 30% marktaandeel 300 miljoen nieuwe TomTom App gebruikers in 2013 en zelfs 600 miljoen extra gebruikers in 2016.
Stuk voor stuk kleine goudmijntjes. Nu goed voor gemiddeld enkele euro'a per jaar aan winstbijdrage en dat bedrag loopt de komende 10 jaar fors op. Het verdienmodel voor deze Free App bestaat uit in-app aankopen van extra's (verkeersinfo, kaarten, carkit etc.etc.) en mobiele advertenties/transacties. Samenwerking met Apple in deze markt zou nog mooier zijn(concurrentie met Google en Microsoft).
We zullen het allemaal gaan zien het komende halfjaar. Of de koers nu morgen 10% zakt of 15% stijgt interesseert mij eigenlijk niet zoveel. I kijk meer naar de lange termijn. Het koersdoel van Inspirator van €30 zal sneller worden bereikt dan menigeen nu durft te dromen. Ik hoop dat TomTom de komende jaren zelfstandig blijft.