Juun schreef op 30 juni 2015 07:52:
AMSTERDAM (Dow Jones)--Uber Technologies Inc. neemt digitale navigatietechnologie over van Microsoft Corp, een nieuwe stap van de taxiservice om zijn app verder op te tuigen met digitale kaarten.
De bedrijven bevestigden de overeenkomst maandag. Uber neemt bepaalde activa op het gebied van street imaging en 3D beelden over die gebruikt worden in Microsofts Bing Maps. Ook biedt Uber circa 100 medewerkers van Microsoft een baan aan, weet een persoon bekend met de situatie.
Een overnamesom werd niet bekendgemaakt.
Met de acquisitie wordt Uber minder afhankelijk van de kaartensoftware van Google en Apple, wiens technologie wordt gebruikt in de app van het bedrijf. Uber wil zichzelf losmaken van technologie van buitenaf omdat het concern uit wil breiden naar gebieden als zelfrijdende auto's en leveringsdiensten, waar het de concurrentie met bijvoorbeeld Google aan zal gaan.
Om de eigen technologie op het gebied van digitale kaarten en zelfrijdende auto's te verbeteren trok Uber recent ook al onderzoekers aan van Carnegie Mellon University, nam het bedrijf startup deCarta over en bood het op Nokia's kaartendivisie Here.
Door Shira Ovide; Dow Jones Nieuwsdienst; +31 20 571 52 00;
amsterdam@dowjones.com(END) Dow Jones Newswires
June 30, 2015 01:48 ET (05:48 GMT)
© 2015 Dow Jones & Company, Inc.
AAND MICROSOFT
US5949181045