DGB Group krijgt verificatie voor kookovens

Door ABM Financial News op 5 december 2024 08:54 | Views: 2.365

DGB Group krijgt verificatie voor kookovens
Beeld: DGB Group herbebossingsproject Bulindi Chimpanzee ?& Community Project

(ABM FN-Dow Jones) DGB Group heeft verificatie verkregen voor zijn initiatief dat 150.000 energiezuinige kookovens beschikbaar stelt aan plattelandsgemeenschappen in Kenia voor de periode 2023-2024. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend.

Deze kookovens verminderen het verbruik van brandhout aanzienlijk en dragen bij aan het bosbehoud. Ook verbetert de luchtkwaliteit binnenshuis.

Er zijn al bijna 70.000 ovens in gebruik en DGB produceert er nog maandelijks 4.000 voor het zogeheten Hongera project. De productie wordt maandelijks opgeschaald om jaarlijks meer CO2-certificaten te realiseren.

Over de looptijd zal het project 2,5 miljoen CO2-certificaten genereren. In 2025 zullen dat er naar verwachting 145.000 zijn en in 2026 vermoedelijk 220.000

DGB kreeg in juli 2022 vooruitbetalingen voor 507.720 certificaten. Deze gaven een aanzienlijke korting. De resterende 1,9 miljoen certificaten zullen naar verwachting aanzienlijk hogere marktprijzen opleveren, aldus DGB.

Bron: ABM Financial News

ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Meld u aan voor de EuroBench.com dagelijkse nieuwsbrief

en blijf op de hoogte van de laatste ontwikkelingen op de beurs!

 

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met uw e-mailadres en wachtwoord.