Inflatie eurozone loopt onverwacht verder op

Door ABM Financial News op 3 februari 2025 11:08 | Views: 4.708

Inflatie eurozone loopt onverwacht verder op
Beeld: ABM Financial News

(ABM FN-Dow Jones) De inflatie in de eurozone is in januari verder opgelopen, terwijl een stabilisatie van het prijsniveau werd voorzien. Dit bleek maandag uit voorlopige cijfers van statistiekbureau Eurostat.

De consumentenprijzen stegen op jaarbasis met 2,5 procent, na een inflatie van 2,4 procent in december. Economen rekenden erop dat de inflatie op dit niveau zou blijven staan in januari.

In november kwam de inflatie nog uit op 2,2 procent en in oktober op 2,0 procent.

De kerninflatie bleef opnieuw staan op 2,7 procent, net als in de afgelopen maanden. Dit werd ook voorzien.

De diensteninflatie in de eurozone kwam in januari uit op 3,9 procent, van 4,0 procent in de maand ervoor.

Op maandbasis daalden de consumentenprijzen in januari met 0,3 procent, terwijl de kernprijzen met 1,0 procent afnamen.

Bron: ABM Financial News


ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Meld u aan voor de EuroBench.com dagelijkse nieuwsbrief

en blijf op de hoogte van de laatste ontwikkelingen op de beurs!

 

Reacties

3 Posts
treasury t
4
Absurd dat ECB verlaagd heeft bij stijgende inflatie...We zijn het dieptepunt van de afname van de inflatie n l al gepasseerd.De handelsoorlog zal tevens bijdragen aan een hogere inflatie.ECB heeft om politieke redenen de rente verlaagd.Dat is wat Trump ook van de Fed. verlangt maar dat zal niet gebeuren...!!!
Lepre Chaun
0
quote:

treasury t schreef op 3 februari 2025 11:30:

Absurd dat ECB verlaagd heeft bij stijgende inflatie...We zijn het dieptepunt van de afname van de inflatie n l al gepasseerd.De handelsoorlog zal tevens bijdragen aan een hogere inflatie.ECB heeft om politieke redenen de rente verlaagd.Dat is wat Trump ook van de Fed. verlangt maar dat zal niet gebeuren...!!!
Die ijzersterke garantie van Knot (DNB) geen verlaging rente tot inflatie weg is .
Die kerel en instelling hoef je ook niet meer serieus te nemen .
1e Bezuinigingsronde ook afschaffen maar die DNB we hebben een ECB overbodig zakkenvullers baantje.
De Inflatie is ook in Nederland weer gestegen

Diensten als de kapper of restaurants waren in januari 4,4 procent duurder dan een jaar eerder.In december was dat 5,8 procent.
.De prijs van voedingsmiddelen,dranken en tabak steeg wel wat meer,7 procent in januari tegen
6,7 procent in december.
3 Posts
Aantal posts per pagina:  20 50 100 | Omhoog ↑

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met uw e-mailadres en wachtwoord.