Beeld: ABM Financial News
(ABM FN-Dow Jones) Beleggers moeten nog even geduld hebben met het fors gedaalde aandeel Basic-Fit. Dit zei analist Kris Kippers van Degroof Petercam vrijdag in de studio van ABM Financial News in Brussel.
Klik hier voor: ondanks koersval nog te vroeg voor belegging in Basic-Fit
Hoewel de jaarcijfers vorige week van Basic-Fit "best goed" waren, was het de outlook "die toch wel teleurstellend was voor de beleggers". In plaats van 150 tot 200 nieuwe clubs per jaar, zal dit aantal in 2025 en 2026 “maar” 100 clubs per jaar zijn. Het groeitempo gaat omlaag, omdat Basic-Fit volgend jaar een grote converteerbare obligatie voor de helft wil kunnen terugbetalen met eigen middelen. Door minder nieuwe clubs te openen, blijft er meer vrije kasstroom over. "Het groeiverhaal kreeg hierdoor een knauw", benadrukte Kippers.
Daarnaast gaat Basic-Fit 35 miljoen euro investeren in het 24/7 openhouden van Franse clubs. En dat betekent volgens de analist dat de verwachte margestijging lager zal uitvallen. De langere openingstijden zullen moeten leiden tot meer leden, maar dat kost tijd.
De combinatie van deze twee factoren heeft er volgens Kippers voor gezorgd dat het aandeel flink onderuit is gegaan. "De waardering is vandaag relatief laag", erkent de analist van Degroof, maar we gaan ook onzekere tijden tegemoet. "Dus wij raden aan om nog even aan de zijlijn te blijven."
Door: ABM Financial News.
info@abmfn.nl
Redactie: +31(0)20 26 28 999
Bron: ABM Financial News
ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.
Meld u aan voor de EuroBench.com dagelijkse nieuwsbrief
en blijf op de hoogte van de laatste ontwikkelingen op de beurs!