NewKidInTown schreef op 29 maart 2020 14:38:
[...]
Ik heb ook steeds de indruk gehad dat men achter de feiten aanliep, niet 1 of 2 stappen direct nemen, met als risico dat ze onnodig waren achteraf, maar pas stappen nemen op moment dat duidelijk was dat men er niet onderuit kon.
Het lijkt op risico-mijdend gedrag, risico dat men loopt als men TEVEEL stappen zet. In plaats van risico dat men te laat is. Risico dat er (nog) niet genoeg draagvlak is onder de bevolking.
Zie eens naar Noord-Brabant, geen enkele politicus durfde de stap te nemen om het carnaval geheel af te gelasten, niemand.
Kijk ook eens naar het sluiten van de scholen wat niet nodig was (kinderen krijgen virus niet, kinderen geven het bijna niet door, ouders kunnen niet werken met kinderen thuis en meer van die drogredenen en meer van bij elkaar gezochte redenen) maar onder druk van onderwijzend personeel en ouders ten lange leste toch werd doorgevoerd. Als het alleen aan de politiek had gelegen, had men wellicht pas nu of nog later tot sluiting van scholen overgegaan.
Tekenend is ook de moeite en tijd die men (politici, RIVM e.d.) er in steekt om achteraf de genomen maatregelen te verdedigen en uit te dragen dat de genomen maatregelen gewerkt hebben en de juiste waren.
Zeg ik als leek.