LVT1 schreef op 26 augustus 2020 10:03:
@WiC
In dit hele verhaal is de toezichthoudende overheid de FSMA, de instelling die bepaalt wat moet.
In het kort kun je stellen dat alle bestuurders, directieleden enz.. verplicht zijn de transacties van aandelen van de onderneming waarin zij .... moeten melden.
Dit moet vanaf of boven de 5000 euro gecumuleerd op jaarbasis.
De melding waar het over gaat is de volgende
www.fsma.be/nl/van-de-stolpe-onno-53Onno doet die melding zelf of hij mandateert iemand. Ik denk dat de CFO dit voor hem doet.
Nu naar de inhoud.
- datum melding 20/05/2020
-specificatie van de transactie: lenen of uitlenen van financiële instrumenten (aandelen in dit geval)
-Transactiedatum 11/05/2020
- aantal aandelen : 424 829
- toelichting van Onno : Tijdelijk uitlenen van aandelen voor de aanbieding van een cashless exercise facility voor warrants uitgegeven in het kader van het verloningsbeleid
Eerst een paar opmerkingen. Aangezien deze meldingen elektronisch gebeuren is het verschil tussen de transactie datum en de meldingsdatum al bedenkelijk lang!
De verplichting is om dit onmiddellijk te melden.
De ter beschikking stelling is enkel voor zichzelf en voor de collegae directieleden. ( en dus niet voor de andere personeelsleden)
Men wil komen tot een "cashless exercise facility" van warrants.
Ik ga u niet de verloning van de actoren hier uit de doeken doen, maar als Onno niet het geld heeft om op 28/05 die 40000 warrant tegen 15 euro uit te oefenen, dan zijn we elkaar iets aan het wijs maken.
Gewone personeelsleden zijn hierbij niet betrokken.
De vraag dringt zich op wat is nu shorten eigenlijk?Meestal zijn dat "hedgefunds" die oordelen dat de koers te hoog staat en dan aandelen gaan lenen om die te verkopen. Zij moeten wel vroeg of laat hun positie vereffenen door de aandelen te leveren of terug te kopen
Toegepast op GLPG: Onno stelt op 11/05/2020 zijn aandelen ter beschikking van zijn collegae en zichzelf. Hij leent ze zodat deze aandelen voorafgaand aan de juridisch verkrijgingsdatum (28/05/2020) kunnen verkocht worden.
Onno en co. shorten op die manier tegen hun eigen bedrijf en zoals het hoort leveren zij de reeds verkochte stukken terug op 28/05/2020.
Dit is 100% zeker shorten en de mededeling van :"tijdelijk uitlenen van aandelen voor de aanbieding van een cashless exercise facility voor warrants uitgegeven in het kader van het verloningsbeleid' is een drogreden.
Met probeert dan te doen alsof die mannen het geld niet zouden hebben om op 28/05/2020 die warrants te converteren en dat bedrag te betalen.
Kijk, een ondeneming met 5.8 miljard op de rekening kan ook wel een kredietfaciliteitje geven over 14 dagen tegen 0.00005%
Nu worden alle aandeelhouders geconfronteerd met de mededeling van de conversie van 380000 warrants op 28/05/2020 (om 22.01 uur) maar de verkoop is de facto door de "shortconstructie" al gebeurd.
Ik heb de koersen tussen 11/05 en 27/05 bekeken, ik heb ook de commentaar van Voda in deze periode eens terug opgezocht en dat is droevig.
De "dump" van 350 000 aandelen verhoogt de verkoopdruk en niemand ( behalve de directieleden) weet hoe dat komt.
Ik weet dat uw stelling dat dit altijd zo gebeurt, die klopt!
Maar het niet omdat iets verkeerd is, dat het mag blijven duren.
Bovenop deze "dump" komt dan nog een PB van 20/05. Exact als de verkoop van die aandelen gebeurt (11/05-27/05) komt men dan naar buiten met een PB om niet vrolijk van te worden.
De vraag kan dan gesteld worden of Onno en co. dat wisten of beter gezegd "voorkennis" hadden?
Hier ga ik stoppen.
De FSMA kan ingeval van klachten
1. een vraag om bijkomende inlichtingen stellen
2. een strafrechtelijk onderzoek opstarten
Men is in deze materie nogal lichtzinnig te werk gegaan.
Als ik kijk naar de bestuurders van AYDEn ( als ik me niet vergis, vorige week) dan hebben die ook 1.5% van hun aandelen verkocht.
Ze melden dit eerst en dan probeert men die aandelen te plaatsen. Zo hoort het!!!
Bij AYDEN vangen de bestuurders dan iets minder, maar als aandeelhouder ben je perfect
vooraf geinformeerd! Dan is dat wel wat anders dan de dump die de GLPG-bestuurders realiseerden.
Kortom in deze periode verloor GLPG 40-45 euro.
Mijn bedoeling is de mensen er op te wijzen dat men in dit bedrijf vooral kritisch moet kijken naar wat de bestuurders met hun eigen centen doen.
Tweede punt
Het verloningsbeleid.
Daar kan ik kort over zijn:
"IRRATIONAL EXUBERANCE"
Als Tim Cook bij Apple een bonus van 280 miljoen krijgt dan zijn dat verhoudingsgewijs "apenootjes"
Beurskapitalisatie:
GLPG : 8 miljard
Apple: 2000 miljard
Dit is factor van 250 in beurskapitalisatie!!
De dump van 350000 aan 200 of 70 miljoen is een factor van 3 tot 4!
Tot slot Walid
De CMO. De man die het best geplaatst is om de pijplijn te evalueren. Volgt alle op handen zijnde vorderingen van alle studies op.
Uitgerekend deze man dumpt 140 000 aandelen en houdt er 0 over.
Weet hij meer of wist hij meer? Het zou me verbazen dat hij niets wistDit is het tegenovergestelde van "commitment", ik heb het als een verkoopsignaal bestempeld.
De beslissing tot verkoop van de warrants lijkt mij genomen te zijn op een directievergadering eind april, begin mei; Daar bestaan geen vaste richtlijnen rond.
Ik moet vast stellen dat Abvie op KT het pokerspel aan het winnen is.
Wat ik mis op dit forum is een inhoudelijke discussie over analistenrapporten.
Ik denk dat het bv BARClays was. Hun laatste koersdoel was 270 op 10/05 270 denk ik?
Prachtige analyse
NPV berekend voor filgo in diverse indicaties en dan toch twijfelde ik.
EPS van 36euro/share in 2031.
Bij een K/w van 10 geeft dat 360 euro en doe daar nog 100 euro bij.
Dat impliceert dan dat je uitgaat van een value van 460 in 2031.
Ondertussen kan daar ook weer een heel stuk vanaf!!
Het zal dan van Toledo moeten komen en dat is pas voor 2027 (als dat al gehaald gaat worden).
Ja, waarschijnlijk krijgen we binnenkort te horen:
Toledo: "BEST in the WORLD"