Prijsbreker schreef:
Het gaat uiteraard om racisme uitgesproken op dit forum én over de politiek correcte reakties hierop. In het verleden, de wandelgangtijd, zijn hier harde en uitvoerige diskussies over gevoerd, zowel met als zonder argumenten.
[/quote]
Ik denk niet dat dat zo snel anders zal zijn. Er zijn meer van dat soort onderwerpen waarbij vooroordelen het aan beide kanten winnen t.o.v. genuanceerde gedachtes en het is dan ook niet verwonderlijk dat vrijwel alle discussies hierover uit de hand lopen.
[quote=Prijsbreker]
De meesten, zoals Stier, bemoeien zich daarmee inderdaad niet of weinig. [/quote]
Dat lijkt me vrij verstandig, ik doe dat meestal ook niet, maar ik kan soms de verleiding niet weerstaan. Alleen al het gevoel dat men elk woordje op een goudweegschaaltje moet leggen, of men nu voor of tegenstander van racisme is of daar zelfs nog een andere mening over heeft, is gewoon niet prettig.
[quote=Prijsbreker]
En dat laat de vraag opkomen hoe de meesten hierover denken. Om een voorschotje te geven:
Racisme zou in alle gevallen verboden moeten worden.
[/quote]
Je doet hier nogal een aanname, namelijk dat racisme altijd zichtbaar en aantoonbaar is, dit is gewoonweg niet zo. Ik ben bijvoorbeeld van mening dat iedereen racistisch is, alleen de een op een verwerpelijkere manier dan de ander. Zo liegt bijv. ook iedereen wel eens, alleen de een doet dat op een verwerpelijkere manier dan de ander. Tevens, een leugen is velen malen eenvoudiger te onderscheiden en is momenteel bij wet ook niet verboden en wie bepaalt voor mij dat ik rascisme per definitie verwerpelijker moet vinden dan leugens?
[quote=Prijsbreker]
Alleen feiten zijn interessant en dan ook niet alleen die feiten er tussen uitgevist die een bepaalde racistische stellingname onderbouwen.
[/quote]
Ik vind de feiten helemaal niet altijd interessanter dan de manier hoe iemand de feiten interpreteert.
[quote=Prijsbreker]
Politiek correcte postings moeten ook argumenten aandragen en ondergraven, en geen enkele politiek correcte gedachte mag opgelegd worden aan anderen, laat staan dat de feiten aangepast moet worden aan de politiek correcte zienswijze.
[/quote]
Dat is wel precies wat je m.i. doet door te stellen dat racisme verboden moet worden.
[quote=Prijsbreker]
Is dit een aanzet tot een zinvolle diskussie?
Er zou een aardige richting uit naar voren kunnen komen waar we met dit forum op uit zouden moeten komen.