Helemaal eens Digit dividend zegt opzich bijzonder weinig als onzeker is wat de winst verwachtingen van een bedrijf zijn .
Als een bedrijf economisch gezien onverwacht in zwaar weer komt en een kwartaal nagenoeg geen of veel minder winst maakt , dan heb je aan dividend geen ene donder .
Deze onzekerheid over winstgevendheid is met de toestanden die nu spelen behoorlijk aanwezig .
Het kan zelfs gebeuren dat een periode de koers van een aandeel sterk daalt , zo kan je op jaarbasis ten aanzien van de koers meer inleveren dan je met dividend goed kunt maken .
Bij een gezond bedrijf zal de koers echter weer herstellen , als na een periode de koers weer gelijk ligt aan je oorspronkelijke instapmoment , zou je kunnen zeggen dat je het dividend gratis hebt .
Lijkt een prima systeempje , maar en nu komt het :
- over welke periode praten we .
- in welke mate heeft het je emotioneel belast .
- en heb je financieel je beoogde resultaat bereikt .
Als je vijf jaar moet wachten om uiteindelijk break even te komen en je houdt je vijf jaar voor de gek , dat het wel goed zal komen , besef dan eens dat je vijf jaar in je leven verder bent en je al die tijd met je geinvesteerd vermogen niets gedaan hebt .
Zo blijkt het instapmoment cruciaal .
Ergens in die vijf jaar zat een veel beter moment en dat moment dat moet je hebben .
Dat is het verschil tussen vijf jaar verkloten of financieel een inhaalslag van vijf jaar maken .
( Het volgende niet persoonlijk nemen , is slechts wat humor wat ik wil toevoegen )
Mocht je instappen met de wetenschap dat het dividend een mogelijke terugval wel zal afzekeren , vraag dan maar om een warm flesje melk en ga vervolgens maar op je mama wachten die je om je bestwil voor een boertje op de rug komt kloppen .
Het is al eeuwenlang een gegeven
dat er vaak een offer gebracht moet worden om te voldoen aan het verlangen , helaas verteld het verleden dat dit offer niet altijd toereikend is .
Wat dan nog rest is het pad van de donkere tunnels en van de diepe emoties waar we het besef krijgen mens te zijn en waar we contact maken met ons innerlijke , als je er dan nog als een beter mens uit weet te komen , heb je toch nog wat gewonnen wat je met mogelijk gemaakte winst niet kon kopen .
Desalniettemin timing is alles , ik denk dan ook dat je geduld moet hebben om de grootste vis te vangen , uiteindelijk vallen de kaarten jou kant op en krijg je een hand die je met volle overtuiging volledig uit kunt spelen .