bericht van 11-09-2009, misschien nu actueel?
SNS: Mediq kandidaat voor overname CCS Medical
AMSTERDAM (AFN) - Medicijnengroothandelaar en uitbater van apotheken Mediq staat mogelijk aan de vooravond van een grote aankoop. Athans, analist Danny van Doesburg van SNS Securities meent dat Mediq, voorheen OPG, een zeer geschikte kandidaat is om het in moeilijkheden verkerende Amerikaanse CCS Medical over te nemen.
Een woordvoerster van Mediq liet in een reactie weten: ,,De suggestie die gewekt wordt dat Mediq betrokken is bij een biedingsproces is onjuist.'' Op de vraag of Mediq met het bedrijf, de bewindvoerder of andere betrokkenen in gesprek is, antwoordde de zegsvrouwe ontkennend. ,,We kunnen niet voor de volle 100 procent ontkennen dat we CCS nooit zullen overnemen, maar het is nu niet aan de orde. Natuurlijk kijken we naar de markt en houden onze concurrenten in de gaten.''
CCS Medical werd in juli failliet verklaard (onder Chapter 11). Volgens de jongste berekeningen zou het bedrijf gewaardeerd worden op 230 tot 290 miljoen dollar, inclusief een schuld van 200 miljoen dollar. Van Doesburg stelde een scenario op waarbij Mediq 300 miljoen dollar betaalt voor CCS Medical. Dat bedrag is volgens hem ,,makkelijk'' op te hoesten. Van Doesburg becijfert dat de nettoschuld/ebitda-ratio na overname uitkomt op 3,1 tegen 1,6 nu. Maar als CCS direct bijdraagt aan het bedrijfsresultaat zou de ratio uitkomen op 2,3.
Logische stap
De overname van CCS door Mediq zou een logische stap zijn aangezien Mediq op de markt actief is via het in februari 2008 overgenomen Amerikaanse Byram. Met CCS zou Mediq de duidelijke nummer twee worden in de Amerikaanse markt.
Byram Healthcare is een van de grootste leveranciers van medische artikelen voor thuisgebruik in de VS. Mediq betaalde 132 miljoen euro voor de onderneming. Het was de eerste stap van Mediq buiten de Europese grenzen.
Medische goederen
CCS Medical is de nummer twee op de Amerikaanse markt voor de levering van medische goederen. Jaarlijks zette het bedrijf ongeveer 460 miljoen dollar om. Het bedrijf is gespecialiseerd in diabetes en longziekten.
Het aandeel Mediq noteerde om 16.00 uur 2,7 procent hoger. De MidKap noteerde tegelijkertijd 0,7 procent hoger.